O mnie

Witam na mojej stronie poświęconej nieśpiesznemu podróżowaniu, lokalnemu jedzeniu i zakupom w podróży. Zawsze wydawało mi się że zostanę artystką. W 2006 roku ukończyłam nawet Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydział Komunikacji Multimedialnej, kierunek: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – specjalność fotografia, uzyskując tytuł magistra sztuki. Podczas studiów (wcześniej zresztą także) przytrafiło mi się parę wystaw i konkursów.  Wystawiałam swoje prace na Miesiącu fotografii w Bratysławie i w Pałacu Wąsowo w 2003, we wrocławskiej Galerii Entropia, na Fotofestiwalu w Łodzi i IV Biennale Fotografii w Poznaniu, w 2005 roku a także na festiwalu „Inspiracje” w Szczecinie  (wraz z Anną Imielą z projektem „Matki, córki i kochanki”) oraz w Starej Drukarni w Rzeszowie. Zdobyłam Grand Prix na konkursie fotograficznym „Oko kiczu” w Lublinie i wyróżnienie na konkursie „Foto Odlot” w Rzeszowie.

Niedługo potem stwierdziłam, że sztuka współczesna niezbyt mnie bawi, a nadprogramowe środki finansowe dużo lepiej spożytkuję jeżdżąc po świecie niż biorąc udział w wystawach i festiwalach fotograficznych. Podróżowanie jest dużo bardziej ciekawe i zajmujące niż spędzanie czasu na wernisażach, prawie zawsze w tym samym towarzystwie w atmosferze skupiania się na sobie. Na dodatek samo branie udziału w takich imprezach to nie wszystko: o wiele więcej czasu, środków i energii, trzeba poświęcić na „okołoartystyczny marketing”, budowanie wizerunku i pielęgnowanie odpowiednich znajomości, do czego szczerze mówiąc zawsze brakowało mi serca.

Dlatego też od tej pory fotografuję przeważnie dla przyjemności, a tylko czasami z obowiązku, przede wszystkim podczas swoich wyjazdów. Nie uważam by moje zdjęcia były unikatowe czy szczególnie ambitne, do głowy by mi nie przyszło by specjalnie się dla nich poświęcać na przykład wstając o 4 rano by uchwycić wschód słońca nad jakimś zabytkiem, czy czekając kilka godzin w upale, aż coś interesującego się wydarzy by móc to sfotografować, bo robię je przy okazji i na pewno nie pozwolę by fotografia przesłoniła mi główny cel podróży jakim jest poznawanie świata.